Przecinarki taśmowe

Firma Pegas-Godna została założona w 1990 roku przez inżyniera Josefa Gondę w Slavkowie koło Brna w Republice Czeskiej.
Z roku na rok Pegas się rozrasta oraz zwiększa swoje możliwości produkcyjne. Zakład obecnie zatrudnia ponad 140 osób, jego powierzchnia wynosi około 6500 m2

Firmę Pegas cechuje dbałość o jakość produktu a także ciągły rozwój – modyfikacje zarówno gamy modelowej jak i konkretnych modeli.

Wszystkie produkty

Przecinarki taśmowe - piły taśmowe do metalu

W naszej ofercie znajdą Państwo przecinarki taśmowe. To maszyny do obróbki metalu, a dokładnie do jego cięcia. Wyróżniamy 4 zasadnicze typy przecinarek taśmowych - mowa tutaj o przecinarkach grawitacyjnych, automatycznych, półautomatycznych i dwukolumnowych. Każdy z powyższych modeli znajdą Państwo w naszej ofercie w kilku wariantach.

Czym są przecinarki taśmowe?

Piły taśmowe to maszyny wyposażone w brzeszczot tnący, wykorzystywane do ciecia stali, aluminium i innych metali. Każda piła taśmowa znajduje zastosowanie w małych warsztatach, ale również w większych zakładach produkcyjnych. Należy zwracać szczególną uwagę na typy przecinarek, bowiem od nich zależna jest część funkcjonalności.

Przecinarki taśmowe grawitacyjne

Grawitacyjne przecinarki taśmowe (GH) umożliwiają cięcie różnego typu materiałów. Tego typu piła taśmowa posiada ramię przecinarki, które obsługiwane jest ręcznie. Aby zminimalizować obciążenie pracowników i zarazem zwiększyć ich komfort pracy, w przecinarkach tego typu zastosowano tłumiki hydrauliczne, które regulują prędkość i sprawiają, ze proces cięcia jest płynny.

Piły taśmowe półautomatyczne

Przecinarki taśmowe półautomatyczne wykazują się bardzo wysoką efektywnością i szerokim zakresem cięcia. Właśnie dlatego znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Każda piła taśmowa tego typu jest bardzo prosta w obsłudze, a jej parametry znacząco usprawniają pracę. Półautomatyczna piła taśmowa posiada agregat hydrauliczny, który umożliwia hydrauliczną pracę ramienia przecinarki. Maszyny te oferują wiele udogodnień wynikających z częściowego zautomatyzowania np. automatyczne uniesienie ramy piły po zakończeniu cięcia.

Automatyczne przecinarki taśmowe

Jak sama nazwa wskazuje, są to przecinarki w pełni zautomatyzowane. Piła taśmowa gwarantuje nie tylko wysoką jakość cięcia, ale także oszczędność czasu i zwiększoną efektywność pracy. Ich obsługa jest łatwa, a zastosowanie bardzo szerokie. Maszyny te są wyposażone w układ sterowania Mitshubishi. Podobnie jak model półautomatyczny, posiadają agregat hydrauliczny, który steruje imadłem podczas procesu cięcia – od zamknięcia do otwarcia, czyli do powrotu ramienia do określonej przez operatora pozycji. Automatyczna piła taśmowa wykazuje działanie uzależnione od ustawień programowych użytkownika. W przypadku tej maszyny mamy wpływ na: prędkość taśmy i opadania, a także długość podania. Piła taśmowa w tych przecinarkach jest kluczowym elementem, zapewniającym dokładne cięcie i skuteczność działania.

Dwukolumnowe piły taśmowe

Przecinarki dwukolumnowe to maszyny o bardzo wysokiej dokładności. Dokładność jest tutaj połączona imponującą prędkością, którą zawdzięczamy dwóm kolumnom, a dokładnie bezluzowym prowadnicom, po których prowadzone jest ramię przecinarki. Przecinarki te przystosowane są do cięcia pod kątem – nawet do 60 stopni. Dotyczy to zarówno lewej, jak i prawej strony. Kąt określany jest na sterowniku, a skręt wykonywany jest technologią hydrauliczną.

Producent naszych przecinarek taśmowych – Pegas

Dostawcą pił taśmowych, które są dostępne w naszej ofercie, jest czeski producent Pegas. To firma z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji przecinarek taśmowych. Pegas dba nie tylko o niezawodną technologię maszyn, ale również kontroluje to, jaki wpływ mają one na środowisko. W 2000 roku firma Pegas uzyskała certyfikaty ISO 900 oraz 9001, które stanowią gwarancję solidności producenta. Producent przecinarek taśmowych Pegas cieszy się zainteresowaniem wielu dystrybutorów, co za tym idzie, osiąga imponujące wyniki w produkcji. W samym 2016 roku firma wyprodukowała 1250 maszyn. Piła taśmowa to jedno z najważniejszych narzędzi w asortymencie Pegasa.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przecinarek taśmowych oraz do kontaktu z naszymi specjalistami. Zawsze dbamy o to, by nasi Klienci, kupując maszynę otrzymali produkt, który spełnia wszystkie oczekiwania i jest niezawodny.

Przecinarki taśmowe, grawitacyjne

Przecinarki taśmowe z ramieniem podnoszonym ręcznie. Siłownik z klapką - ułatwia ustawienie ramienia w górnej pozycji. Opadanie ramienia - grawitacyjne, regulowane dławikiem. Urządzenia wyposażenia w silnik dwubiegowy - posiadają dwie prędkości cięcia, 35 oraz 70 mm/min. Przecinarka taśmowa tego typu jest wyposażona w imadło ręczne, co umożliwia pełną kontrolę nad wykonywaną pracą. Urządzenia wyposażone w układ chłodzenia z wygodnym, wyciąganym zbiornikiem na chłodziwo.

Taśmowa przecinarka półautomatyczna

Przecinarki taśmowe z ramieniem podnoszonym hydraulicznie. Wysokość ramienia – górna pozycja ramienia ustawiana za pomocą enkodera z pulpitu lub za pomocą krańcówki /hokejki/. Imadło zaciskane jest hydraulicznie. Duża wygoda i lekkość pracy na przecinarce. Przecinarki taśmowe półautomatyczne wyposażone są w falownik co pozwala na płynne ustawienie obrotów w zakresie 20 do 100 mm/min. Przecinarki taśmowe półautomatyczne nożycowe wyposażone są w standardzie w dotykowy sterownik Mitsubishi GOT 1000.

Urządzenia wyposażone w układ chłodzenia z wygodnym, wyciąganym zbiornikiem na chłodziwo.

Maszyny półautomatyczne

Dobrą alternatywą dla urządzeń ze sterowaniem manualnym są przecinarki taśmowe półautomatyczne. Pozwalają one na komputerową konfigurację zakresu cięcia za pomocą wbudowanego sterownika. Dodatkowo system hydrauliczny umożliwia płynne podnoszenie się i opadanie ramienia, co pomaga w sprawniejszym manipulowaniu urządzeniem. Oferowane produkty wyposażone są w mechanizm nożycowy, co zapewnia wyjątkową precyzję wykonywanych cięć.

Ręczny system sterowania i podawania materiałów natomiast sprawia, że możliwe jest manualne ustawienie nachylenia taśmy tnącej i indywidualne ułożenie artykułu przeznaczonego do obróbki. Pozwala to zarówno na osobne podejście do każdego zlecenia, jak również wykonywanie serii analogicznych sposobów obróbki elementów metalowych.

W zależności od modelu, nasze przecinarki półautomatyczne cechują się płynną regulacją prędkości taśmy tnącej, dzięki czemu możliwa jest zmiana ustawień procesu.


Warning: imagecreatefrompng(): 'uploads/images/products/600x1100-horizontal-x_miniatura.png' is not a valid PNG file in /home/ekomet/ftp/ekoeteu/plugins/function.image_url.php on line 206

Przecinarki CNC do metalu - dwukolumnowe do cięcia na wprost

Przecinarki CNC oferowane przez przodującą firmę Ekomet to wysokiej jakości maszyny, które zdobyły zaufanie wielu Klientów. Od wielu lat stawiamy na niezawodność sprzętu, dlatego gwarantujemy Państwu doskonałą jakość wykonania i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Doskonałe cięcie i regulacja

Przecinarki CNC taśmowe z ramieniem podnoszonym hydraulicznie są zaawansowanymi narzędziami do precyzyjnego cięcia i żłobienia różnych metali. Wysokość ramienia przecinarki CNC jest regulowana za pomocą enkodera z pulpitu, co umożliwia dokładne ustawienie górnej pozycji ramienia. Piła taśmowa w przecinarce CNC ma stały kąt natarcia na cięty materiał, co oznacza, że cięcie odbywa się w jednolity sposób i bez niepotrzebnego zniszczenia materiału.

Urządzenia występują w dwóch wersjach: automatycznej i półautomatycznej. Przecinarki CNC taśmowe są wyposażone w sterownik kolorowy, dotykowy SIEMENS. Programowalny cykl pracy oraz parametry cięcia pozwalają na dostosowanie ich do konkretnych wymagań. W dwukolumnowych przecinarkach siłownik hydrauliczny zapewnia napęd podajnika. Co więcej, przecinarki CNC taśmowe dwukolumnowe wyposażone są w falownik, który pozwala na płynne dostosowanie prędkości obrotów taśmy w zakresie 20 do 100 mm/min.

Wielozadaniowość - przecinarki CNC

Dzięki swojej zaawansowanej technologii i funkcjom, przecinarki CNC są niezwykle wszechstronnymi narzędziami do cięcia, które znajdują zastosowanie w różnych branżach, takich jak metalurgia i budownictwo. Zapewniają precyzję i zwiększają wydajność oraz jakość procesu produkcyjnego.

Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne i serwisowe dla swoich Klientów. Możecie Państwo liczyć na fachową pomoc w przypadku dodatkowych pytań odnośnie sprzętu. Zapraszamy!