Prasa hydrauliczna CNC do obróbki metalu

Prasy hydrauliczne w ofercie Ekomet

Prasy hydrauliczne to urządzenia do obróbki metalu. Wykorzystywane są w przemyśle do gięcia, znakowania, formatowania, kalibracji, głębokiego tłoczenia i zagęszczania. Ich zastosowanie jest jednak bardzo szerokie, stanowią uzupełnienie dla wielu produkcji wyrobów niemetalicznych.  Niewątpliwą zaletą pras hydraulicznych jest możliwość regulacji siły nacisku. To niezawodne maszyny o wszechstronnym zastosowaniu.

Czym są prasy hydrauliczne?

Są to urządzenia, które zwielokrotniają siłę nacisku, wykorzystując do tego prawo Pascala, mówiące o tym, że w zamkniętym układzie hydraulicznym ciśnienie pozostaje stałe. Proste prasy, to zwykle urządzenia z dwoma cylindrami, które są ze sobą połączone. Cylindry te wypełnione są olejem hydraulicznym i szczelnie zamknięte tłokami.

Prasy hydrauliczne Vaptech

W naszej ofercie znajdują się dwie prasy hydrauliczne marki Vaptech - prasa hydrauliczna typu C i typu  H.

Pierwsza z pras – prasa typu C - służy do formatowania oraz do operacji, które wymagają płynnej siły nacisku. To prasy o bardzo szerokim zastosowaniu, od głębokiego tłoczenia po kalibrację. Prasy hydrauliczne,  w których zastosowano ramę typu C działają w zakresie 600 do 2500 kN. Warto nadmienić, że w ich standardowym wyposażeniu znajduje się sterownik noży, którego nie ma w prasie typu H. Prasa hydrauliczna typu C charakteryzuje się bardzo wysoką prędkością produkcji, precyzją i powtarzalnością uderzeń.

Prasa hydrauliczna typu H może zostać skonstruowana w sposób niestandardowy, wówczas jej siła sięga nawet do 30 000 kN. W przypadku wersji standardowej zakres siły mieści się w przedziale 1000 do 8000 kN. Co ważne, prasy tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie – mogą pełnić funkcję niezależnych pras, ale sprawdzą się również jako prasy transferowe.

Marka Vaptech dba o bezpieczeństwo operatorów obsługujących prasy hydrauliczne, zapewniając mechaniczne bariery. Dodatkowo, każda z pras może zostać uzupełniona o optyczną barierę bezpieczeństwa.

Do wszystkich pras wgrane jest oprogramowanie, które ułatwia obsługę maszyny. Umożliwia jej pełną regulację i synchronizację procesów obróbki. Interfejs, który zastosowano w prasach Vaptech jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu łatwo i szybko można wprowadzić parametry zwiększające wydajność i bezpieczeństwo pracy maszyny.

Prasy mechaniczne 

W naszej ofercie znajdują się również prasy mechaniczne. To prasy o dużej wydajności, dostosowane do obsługi ręcznej lub automatycznej. W prasach mechanicznych zastosowano niezawodny, poddany odprężeniu cieplnemu korpus, jak również komponenty o bardzo wysokiej jakości. Przekłada się to na niezawodność pras mechanicznych.

Prasy hydrauliczne tupu C mają wiele zastosowań. Zwykle wykonuje się nimi formatowanie na zimno, mowa np. o gięciu, kuciu, tłoczeniu i otworowaniu. Osiągają siły w zakresie 300 do 4000 kN. 

Prasy hydrauliczne typu H wyposażone są w intuicyjne oprogramowanie, pozwalające na szeroką automatyzację procesów. Interfejs jest bardzo intuicyjny i sprzyja szybkiej obsłudze. Prasy mechaniczne typu H można udoskonalać o dodatkowe funkcje, co skutkuje zmianą ich parametrów. W klasycznym wydaniu osiągają siły od 1600 do 8000 kN, jednak w wersjach udoskonalonych, osiągają nawet 20 000 kN. 

Producent z historią – wybierz sprawdzone prasy hydrauliczne

Vaptech to firma działająca w branży formatowania metali i energii wodnej od ponad 100 lat – została założona w 1914 roku w Bułgarii. Na uwagę zasługują jasno określone standardy usług tego producenta. Dba on o jakość dostarczanych produktów, stosując sprawdzone, certyfikowane komponenty. Prasa hydrauliczna Vaptech to sprzęt wykonany ze starannością o każdy szczegół - od perfekcyjnie dobranego silnika po walory estetyczne.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą pras marki Vaptech. Zapraszamy również do kontaktu, postaramy się jak najlepiej doradzić i objaśnić funkcjonalności pras hydraulicznych.