Przecinarki i piły taśmowe PEGAS

Przecinarki taśmowe - piły taśmowe do metalu

W naszej ofercie znajdą Państwo przecinarki taśmowe. To maszyny do obróbki metalu, a dokładnie do jego cięcia. Wyróżniamy 4 zasadnicze typy przecinarek taśmowych - mowa tutaj o przecinarkach grawitacyjnych, automatycznych, półautomatycznych i dwukolumnowych. Każdy z powyższych modeli znajdą Państwo w naszej ofercie w kilku wariantach.

Czym są przecinarki taśmowe?

Piły taśmowe to maszyny wyposażone w brzeszczot tnący, wykorzystywane do ciecia stali, aluminium i innych metali. Każda piła taśmowa znajduje zastosowanie w małych warsztatach, ale również w większych zakładach produkcyjnych. Należy zwracać szczególną uwagę na typy przecinarek, bowiem od nich zależna jest część funkcjonalności.

Przecinarki taśmowe grawitacyjne

Grawitacyjne przecinarki taśmowe (GH) umożliwiają cięcie różnego typu materiałów. Tego typu piła taśmowa posiada ramię przecinarki, które obsługiwane jest ręcznie. Aby zminimalizować obciążenie pracowników i zarazem zwiększyć ich komfort pracy, w przecinarkach tego typu zastosowano tłumiki hydrauliczne, które regulują prędkość i sprawiają, ze proces cięcia jest płynny.

Piły taśmowe półautomatyczne

Przecinarki taśmowe półautomatyczne wykazują się bardzo wysoką efektywnością i szerokim zakresem cięcia. Właśnie dlatego znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Każda piła taśmowa tego typu jest bardzo prosta w obsłudze, a jej parametry znacząco usprawniają pracę. Półautomatyczna piła taśmowa posiada agregat hydrauliczny, który umożliwia hydrauliczną pracę ramienia przecinarki. Maszyny te oferują wiele udogodnień wynikających z częściowego zautomatyzowania np. automatyczne uniesienie ramy piły po zakończeniu cięcia.

Automatyczne przecinarki taśmowe

Jak sama nazwa wskazuje, są to przecinarki w pełni zautomatyzowane. Piła taśmowa gwarantuje nie tylko wysoką jakość cięcia, ale także oszczędność czasu i zwiększoną efektywność pracy. Ich obsługa jest łatwa, a zastosowanie bardzo szerokie. Maszyny te są wyposażone w układ sterowania Mitshubishi. Podobnie jak model półautomatyczny, posiadają agregat hydrauliczny, który steruje imadłem podczas procesu cięcia – od zamknięcia do otwarcia, czyli do powrotu ramienia do określonej przez operatora pozycji. Automatyczna piła taśmowa wykazuje działanie uzależnione od ustawień programowych użytkownika. W przypadku tej maszyny mamy wpływ na: prędkość taśmy i opadania, a także długość podania. Piła taśmowa w tych przecinarkach jest kluczowym elementem, zapewniającym dokładne cięcie i skuteczność działania.

Dwukolumnowe piły taśmowe

Przecinarki dwukolumnowe to maszyny o bardzo wysokiej dokładności. Dokładność jest tutaj połączona imponującą prędkością, którą zawdzięczamy dwóm kolumnom, a dokładnie bezluzowym prowadnicom, po których prowadzone jest ramię przecinarki. Przecinarki te przystosowane są do cięcia pod kątem – nawet do 60 stopni. Dotyczy to zarówno lewej, jak i prawej strony. Kąt określany jest na sterowniku, a skręt wykonywany jest technologią hydrauliczną.

Producent naszych przecinarek taśmowych – Pegas

Dostawcą pił taśmowych, które są dostępne w naszej ofercie, jest czeski producent Pegas. To firma z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji przecinarek taśmowych. Pegas dba nie tylko o niezawodną technologię maszyn, ale również kontroluje to, jaki wpływ mają one na środowisko. W 2000 roku firma Pegas uzyskała certyfikaty ISO 900 oraz 9001, które stanowią gwarancję solidności producenta. Producent przecinarek taśmowych Pegas cieszy się zainteresowaniem wielu dystrybutorów, co za tym idzie, osiąga imponujące wyniki w produkcji. W samym 2016 roku firma wyprodukowała 1250 maszyn. Piła taśmowa to jedno z najważniejszych narzędzi w asortymencie Pegasa.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przecinarek taśmowych oraz do kontaktu z naszymi specjalistami. Zawsze dbamy o to, by nasi Klienci, kupując maszynę otrzymali produkt, który spełnia wszystkie oczekiwania i jest niezawodny.

Przecinarki taśmowe, grawitacyjne

Przecinarki taśmowe z ramieniem podnoszonym ręcznie. Siłownik z klapką - ułatwia ustawienie ramienia w górnej pozycji. Opadanie ramienia - grawitacyjne, regulowane dławikiem. Urządzenia wyposażenia w silnik dwubiegowy - posiadają dwie prędkości cięcia, 35 oraz 70 mm/min. Przecinarka taśmowa tego typu jest wyposażona w imadło ręczne, co umożliwia pełną kontrolę nad wykonywaną pracą. Urządzenia wyposażone w układ chłodzenia z wygodnym, wyciąganym zbiornikiem na chłodziwo.