Techforcut: wypalarki plazmowe

Firma TECHFORCUT została założona przez ludzi z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży skrawania. Ich głównym celem jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów, komponentów i usług. Aby zapewnić utrzymanie wyjątkowego standardu, produkty są testowane, a komponenty pochodzą wyłącznie od znanych firm europejskich i amerykańskich. Firma TECHFORCUT kładzie nacisk na stałą obsługę klienta i partnerstwo od wdrożenia do eksploatacji dostarczonej technologii cięcia.

Wszystkie produkty

Wypalarka plazmowa marki Ermaksan

 

Wypalarki plazmowe marki Ermaksan są produktami bardzo intuicyjnymi. Ich kompleksowe wyposażenie sprawia, że spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Są to maszyny dające bardzo wysoką jakość cięcia. Części eksploatacyjne, które wykorzystywane są w wycinarkach plazmowych marki Ermaksan wykazują długą żywotność, co sprawia, że są bardzo ekonomiczne w użytkowaniu. Wycinarki plazmowe Ermaksan gwarantują najtańszą technologię cięcia blach metodą termiczną.

 

Zminimalizuj czas pracy – wybierz wypalarkę plazmową Ermaksan

 

W wycinarkach plazmowych Ermaksan zastosowano kreator CutPro, pozwalający na bardzo szybkie przygotowanie operatora do przeprowadzenia cięcia. Trwa to zaledwie 5 minut. Dodatkowo, maszyna może wyświetlać komunikaty w wielu językach – ich zmiana następuje po jednym kliknięciu. Wycinarka plazmowa Ermaksan oprócz instrukcji, wyświetla również wskazówki pozwalające na optymalizację cięcia. Również konfiguracja urządzenia jest bardzo elastyczna i intuicyjna. System EgdeConnect TC stosowany w wycinarkach plazmowych EPL i MicroEDGE Pro stosowany w mniejszych maszynach typu Smart Plazma, za sprawą wielu wewnętrznych interfejsów, umożliwia szybką integrację z maszynami innych producentów. Pozwala on także na modyfikację istniejących maszyn.

 

Zalety używania wycinarki plazmowej:

  • Cięcie za pomocą wypalarki plazmowej gwarantuje bardzo dobrą jakość powierzchni i gładkie krawędzie.
  • Cięcie następuje w imponującej prędkości – wielokrotnie przewyższa prędkość cięcia metodą tlenowo-gazową. Przebicie przez materiał następuje bardzo szybko.
  • Szczelina cięcia jest bardzo mała, co gwarantuje precyzyjne cięcie i niewielkie straty materiałowe.
  • Wypalarka plazmowa gwarantuje łatwy proces automatyzacji. 
  • Rozpoczęcie pracy następuje bardzo szybko, bowiem nie jest konieczne uprzednie rozgrzewanie.

 

Wycinarki plazmowe i ich zastosowanie

 

Wypalarki plazmowe cieszą się bardzo szerokim zastosowaniem, szczególnie mowa tutaj o przemyśle ciężkim. Wykorzystywane są w tworzeniu konstrukcji stalowych, czy w utrzymaniu dróg. Należy nadmienić, że wycinarki stosuje się nie tylko do cięcia na wprost, można wykorzystać je również do cięcia na skos, a także do żłobienia.

 

Profesjonalne wypalarki plazmowe

 

Wśród dostarczanych przez naszą firmę, profesjonalnych urządzeń do obróbki metalu znaleźć można przecinarki plazmowe. Są to nowoczesne maszyny, stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym między innymi przy budowie dróg, ciężkiego sprzętu i innych stalowych konstrukcji, w pracach budowlanych czy produkcyjnych. Pozwalają one na szybkie i precyzyjne wycięcie z blachy dowolnego kształtu.

Wycinarka plazmowa w swoim działaniu opiera się na technice łuku plazmowego, który jarzy się pomiędzy obrabianym materiałem, a znajdującą się w urządzeniu elektrodą. Olbrzymia energia kinetyczna umożliwia cięcie nawet najtwardszych materiałów, w tym przede wszystkim wysokostopowej stali i aluminium. Przebijalność podczas poszczególnych prac zależy między innymi od grubości materiału, jak również jego rodzaju. W przypadku stali kwasoodpornych i nierdzewnych parametry przecinania zmniejszają się średnio o około 20 %.

Oferowana przez nas wypalarka plazmowa przebija materiał z tak dużą prędkością, że niekonieczne jest uprzednie jej nagrzewanie. W rezultacie urządzenie to jest gotowe do pracy od razu po podłączeniu do prądu, co znacznie usprawnia pracę przy obróbce danego metalu. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry wypalania lub wycinania (m.in. prędkość, natężenie czy napięcie) i uruchomić cały mechanizm.

Oferowane przez nas stacjonarne przecinarki plazmowe przeznaczone są do prac manualnych lub zmechanizowanych. Posiadają wbudowane sterowniki, pozwalające na zaprogramowanie precyzyjnych cięć. Dzięki wykonaniu z niezwykle wytrzymałych materiałów będą służyć bezawaryjnie przez długie lata, na co dajemy gwarancję.

 

EPL Smart EPL
Wypalarka Plazmowa Wypalarka Smart Plazma
Standardowe wyposażenie
Sterownik HYPERTHERM Edge PRO Sterownik HYPERTHERM MicroEdge PRO
Agregat plazmowy HYPERTHERM HyPerformance HPR 130 XD Agregat plazmowy HYPERTHERM MaxPro200
Manualna konsola gazowa Manualna konsola gazowa
Suport plazmowy Suport plazmowy
Pomiar wysokości Hypertherm Arc Glide THC Pomiar wysokości Ermak THC
Droga jezdna Droga jezdna
Stół roboczy Stół roboczy