Przecinarki półautomatyczne marki PEGAS

Taśmowa przecinarka półautomatyczna

Przecinarki taśmowe z ramieniem podnoszonym hydraulicznie. Wysokość ramienia – górna pozycja ramienia ustawiana za pomocą enkodera z pulpitu lub za pomocą krańcówki /hokejki/. Imadło zaciskane jest hydraulicznie. Duża wygoda i lekkość pracy na przecinarce. Przecinarki taśmowe półautomatyczne wyposażone są w falownik co pozwala na płynne ustawienie obrotów w zakresie 20 do 100 mm/min. Przecinarki taśmowe półautomatyczne nożycowe wyposażone są w standardzie w dotykowy sterownik Mitsubishi GOT 1000.

Urządzenia wyposażone w układ chłodzenia z wygodnym, wyciąganym zbiornikiem na chłodziwo.

Maszyny półautomatyczne

Dobrą alternatywą dla urządzeń ze sterowaniem manualnym są przecinarki taśmowe półautomatyczne. Pozwalają one na komputerową konfigurację zakresu cięcia za pomocą wbudowanego sterownika. Dodatkowo system hydrauliczny umożliwia płynne podnoszenie się i opadanie ramienia, co pomaga w sprawniejszym manipulowaniu urządzeniem. Oferowane produkty wyposażone są w mechanizm nożycowy, co zapewnia wyjątkową precyzję wykonywanych cięć.

Ręczny system sterowania i podawania materiałów natomiast sprawia, że możliwe jest manualne ustawienie nachylenia taśmy tnącej i indywidualne ułożenie artykułu przeznaczonego do obróbki. Pozwala to zarówno na osobne podejście do każdego zlecenia, jak również wykonywanie serii analogicznych sposobów obróbki elementów metalowych.

W zależności od modelu, nasze przecinarki półautomatyczne cechują się płynną regulacją prędkości taśmy tnącej, dzięki czemu możliwa jest zmiana ustawień procesu.