">

Fibermak HAWK Laser światłowodowy

Poznaj produkt

Laser światłowodowy Fibermak Hawk to maszyna podążająca za oczekiwaniami klientów. Jej atrakcyjna cena daje dostęp do technologii laserowej nawet mniejszym firmą produkcyjnym.

Sercem maszyny jest nowoczesne źródło diodowe opracowane przez firmę ERMAKSAN o mocy 0,5 kw lub 1 kW.

Na Targach w Kielcach pojawi się po raz pierwszy nowa generacja lasera światłowodowego ERMAKSAN - HAWK. Modernizacji podległa praktycznie cała konstrukcja lasera światłowodowego w porównaniu do wcześniejszej wersji, której zdjęcie jest na poprzedniej stronie z targów 2019 w Niemczech.

Opierając się na dotychczasowym doświadczeniu i opiniach naszych odbiorców całkowicie przekonstruowano zabudowę lasera. Zmieniono konstrukcję zawieszenia drzwi roboczych i zwiększono pole dostępu do obrabianej blachy. Celem zmniejszenia gabarytów maszyny zrezygnowano z samodzielnej szafy sterowniczej która zajmowała tak potrzebne miejsce na hali. Cały układ elektryczny został przeniesiony na koniec stołu roboczego co dodatkowo pozwoliło na zwiększenie długości drogi roboczej suportu głowicy lasera. Teraz suport może zostać przesunięty na krawędź drogi parkingowej podczas załadunku blachy. Znaczne odsunięcie suportu na czas załadunku blachy całkowicie zabezpiecza głowice lasera przed uszkodzeniem. Zmieniono też konstrukcję i mocowanie przednich drzwi. Zostały powiększone co znacząco ułatwia dostęp operatorowi do głowicy lasera. Zrezygnowano z osobnego pulpitu sterowniczego wprowadzając wzorem ze znacznie droższych konstrukcji pulpit sterowniczy zamocowany do obudowy lasera w miejscu pracy operatora oraz najnowszy sterownik firmy BECKOFF. Nowy sterownik umożliwił zmniejszenie obudowy jednocześnie oferując najnowsze rozwiązania dotyczące łatwej i ergonomicznej obsługi lasera.

Wycinarka laserowa ERMAKSAN HAWK posiada jeden niewymienialny stół roboczy. Nowa zabudowa lasera umożliwiła łatwy i ergonomiczny dostęp do wnętrza lasera.

Zmieniono konstrukcję stołu roboczego oraz sposób opróżniania szuflad. Stół roboczy umożliwia położenie blachy na stole przy pomocy standardowego wózka widłowego bez potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń załadowczych.

Dolne szuflady zostały powiększone a mechanizm jezdny został przeniesiony na podłogę hali. Operator podczas bieżącej obsługi musi tylko wyjechać szufladą poza obrys lasera światłowego bez zbędnego obciążenia fizycznego podczas tej operacji.

Nowy układ sterowania BECKOFF CP 2215 CNC

 

Interfejs układu sterowania jest w języku polskim, wyposażony w gniazda USB oraz dodatkowy joystick umożliwiający precyzyjne przestawianie położenia głowicy tnącej nad stołem roboczym. Dodatkowo zainstalowano zewnętrzną klawiaturę, która ułatwia operowanie sterownikiem dla osób o pewnych nabytych nawykach. Zrobiono wiele by obsługa lasera była intuicyjna i przewidywalna dla dobrze wyszkolonego operatora jak również dla osoby początkującej.

Pulpit zminimalizowano i maksymalnie uproszczono, pozostawiając wyłącznie niezbędne elementy obsługi dla bezpiecznej i prawidłowej obsługi wycinarki laserowej. Pulpit został wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa.

Wraz z zawansowanym układem sterowania producent dostarcza oprogramowanie LANTEK EXPERT CUT. Program zostanie zainstalowany u odbiorcy lasera na wskazanym komputerze, który powinien spełniać minimalne wymagania dla prawidłowej obsługi sytemu. Wraz z instalacją oprogramowania nasi serwisanci przeprowadzą wstępnie przeszkolenie w obsłudze oprogramowania. Czas szkolenia jest określany indywidualnie, ale wymagamy wstępnego zaznajomienia się operatora z oprogramowaniem. Licencję, którą przekazujemy jest na jedno stanowisko robocze. Za dodatkową opłatą można rozszerzyć dostęp do oprogramowania LANTEK na kilka stanowisk.

Firma ERMAKSAN kilka lat temu wybudowała od podstaw nowy zakład produkcyjny zajmujący się wyłącznie nowymi technologiami. Został wydzielony ze struktur i działa samodzielnie zajmując się produkcją: układów sterowania CNC, rezonatorów FIBER EON oraz specjalistycznego oprogramowania. Dostęp do nowych technologii oraz znaczne nakłady finansowe doprowadziły do opracowani własnych rezonatorów FIBER EON wykorzystywanych w laserach firmy ERMAKSAN oraz innych firm, które instalują rezonatory w swoich maszynach.

Wycinarka laserowa HAWK została wyposażona w najnowszą wersję rezonatora o mocy 2 kW.

Producent rezonatora wyposaża cały system w układ chłodzenia firmy I-TECH (Turcja). Obie firmy ściśle współpracują ze sobą przy budowie wycinarek laserowych o różnych mocach roboczych.

Modernizując konstrukcję suportu wprowadzono na wyposażenie dla wersji lasera o mocy 2KW głowicę tnącą PRECITEC LIGHTCUTTER AUTO FOKUS.

Wyposażenie standardowe zawiera również układ akumulatorowy UPS dużej mocy, który zabezpiecza układ rezonatora FIBER EON przed nieplanowanym zanikiem napięcia zasilającego, gwałtownym powrotem zasilania oraz niektórymi przepięciami w torze zasilania. Zastosowanie stabilizatora napięcia UPS zwiększa bezpieczeństwo obsługi i obniża koszty eksploatacji w okresie użytkowania o kosztowne naprawy serwisowe wynikające od strony niestabilnej sieci zasilającej.

UPS dużej mocy

Do standardowego wyposażenia wprowadzono stacje odciągowo-filtracyjną. Stacja jest wyposażona w wymienne filtry, zbiornik na zanieczyszczenia, automatyczne czyszczenie filtrów oraz pracuje w cyklu automatycznym zgodnym z pracą wycinarki laserowej. Taka konfiguracja pozwala na wydajną i energooszczędną pracę stacji filtracyjnej.

Wyposażenie, elementy podstawowe lasera HAWK

Podstawowe dane techniczne

Gubości cięcia FIBER EON ERMAKSAN 2 kW

 

Wyposażenie standardowe:

 • Aluminiowy odlew portalu
 • 4 osie sterowane (X, Y, U, Z)
 • Napęd osi Serwomotorami
 • Głowica tnąca PRECITEC LIGHTCUTTER z manualną regulację Focus
 • Mechanizm automatycznego czyszczenia dyszy sterowany z poziomu sterownika CNC
 • Oprogramowanie CAD/CAM (Lantec Expert Cut)
 • Dotykowy sterownik BECKHOFF z kolorowym wyświetlaczem 15”
 • Diodowe źródło lasera ERMAKSAN YGL – moc źródła zgodnie ze specyfikacją cenową
 • Układ chłodzenia OMI/Włochy
 • Jednostka filtrowentylacyjna
 • Układ stabilizacji napięcia i awaryjnego zasilania UPS
 • Osłony bezpieczeństwa
 • Stały stół 3000x1500mm z dostępem z każdej strony
 • Zestaw startowy dysz

Wyposażenie opcjonalne:

 • Moc lasera źródło ERMAKSAN od 0,5 do 1 kW
 • Obudowa zabezpieczająca obszar roboczy
 • Głowica tnąca PRECITEC PROCUTTER z systemem Auto-Focus

Jestes zainteresowany? Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie

Materiały do pobrania