Zderzak pozycjonujący blachę

ZDERZAK CZTEROOSIOWY X, R, Z1, Z2 /zderzak w standardzie/

Zderzak cztero-osiowy (X, R, Z1, Z2) w standardzie wyposażony jest w napędzane palce zderzaka umieszczone na rolkowej prowadnicy umożliwiającej ich przemieszczanie bez konieczności wchodzenia za maszynę (przesuw palców realizowany za pomocą serwonapędów, ruch realizowany przez paski napędowe, pozycja palców wg zadanego programu).


Bardzo ważną zaletą zderzaka z napędzanymi pacami Z1, Z2 jest możliwość wykonywania produktu o zróżnicowanych wymiarach bez konieczności odkładania arkusza blachy w celu zmiany szerokości ustawienia palców bazujących.


Dodatkowo dzięki funkcji sterownika DELEM DA66T operator może zaprogramować proces gięcia z użyciem dwóch różnych zestawów narzędzi zaprogramowanych na odpowiednich odcinkach gięcia – palce automatycznie zajmą pozycję na długości roboczej gdzie ma być wykonane gięcie. Programowanie może odbywać się w trybie 2D.

 

ZDERZAK WIELOOSIOWY /opcjonalny zderzak za dopłatą/

Wieloosiowy zderzak:
Maszynę do obróbki metalu (za dopłatą) można wykonać w wersji z wieloosiowym zderzakiem:
- niezależny automatyczny ruch palców zderzaka w pionie: osie R1, R2 -przekos całego zderzaka
- niezależny automatyczny ruch palców zderzaka w poziomie: osie X1, X2 – przekos całego zderzaka

 

Zderzak pozycjonujący blachę

Zderzak 6-cio osiowy typu standard (wspólna belka zderzaka)

Uwaga: stosując zderzak wieloosiowy na wspólnej belce podczas gięcia w przekosie należy pamiętać o ograniczonym odjeździe w osi X i R (odjazd zależny od kąta przekoszenia)

 

ZDERZAK TYPU AFT/opcjonalny zderzak za dopłatą/

Zderzak AFT to zderzak najbardziej zaawansowany technologicznie. Poprzez zastosowanie dwóch niezależnych kolumn zapewniamy ruch zderzaka w całym zakresie pracy niezależnie od kąta przekoszenia.
Każda kolumna posiada po dwa palce.


Napęd poszczególnych osi zderzaka realizowany jest przez serwonapędy dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo wysokich prędkości przemieszczania z zachowaniem bardzo dużej precyzji pozycjonowania (300 mm/sek ± 0,02 mm). 

Zderzak 6-cio osiowy typu AFT (niezależne kolumny)