Zabezpieczenie dłoni operatora

Laserowe zabezpieczenie dłoni – AKAS /standard w prasach krawędziowych POWER BEND FALCON i SPEED BEND PRO/

Każda prasa krawędziowa marki ERMAKSAN dostarczana przez nasza firmę wykonana jest zgodnie z dyrektywami maszynowymi obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.
Wraz z urządzeniem dostarczany jest certyfikat zgodności CE.

Prasy krawędziowe oferowane przez naszą firmę w standardzie wyposażone są w:
1) Fotooptyczne zabezpieczenie za urządzeniem FIESSLER (zatrzymuje pracę maszyny w przypadku wejścia w obszar roboczy zderzaka osoby nieuprawnionej)
2) Sterownik nożny z przyciskiem STOP AWARYJNY
3) Laserowe zabezpieczenie dłoni operatora przed osią gięcia AKAS (standard)

Zabezpieczenie laserowe AKAS składa się z nadajnika i odbiornika dwóch wiązek lasera. Zaletą systemu jest jego umiejscowienie – w osi gięcia – a nie jak ma to miejsce w systemach z kurtyną świetlną przed przestrzenią roboczą. Jedna z wiązek umieszczona jest tuż przed osią gięcia, druga w osi gięcia. Przecięcie którejkolwiek z wiązek w czasie kiedy belka gnąca przemieszcza się w dół zatrzymuje pracę maszyny. Układ pozwala na czasowe wyłącznie jednej z wiązek lasera w czasie gięcia elementów typu BOX (tzw. BOX MODE) – w praktyce oznacza to bezpieczną i wygodną pracę przy wykonywaniu produktów zaginanych po obwodzie.
Nadajnik i odbiornik zawieszone są na ramionach wyposażonych w zatrzaski.


W czasie wymiany stempli konieczne jest podniesienie nadajnika lub odbiornika w celu wysunięcia stempli w bok. Dzięki wyposażeniu ramion w zatrzaski unoszenie i opuszczanie ramion odbywa się w bardzo łatwy, szybki i wygodny sposób bez konieczności blokady ramion w położeniu górnym.

 

Fotooptyczne zabezpieczenie dłoni – SICK /standard w prasach krawędziowych POWER BEND PRO/ 


Prasy krawędziowe POWER BEND PRO oferowane przez naszą firmę w standardzie wyposażone są w:
1) Fotooptyczne zabezpieczenie za urządzeniem FIESSLER (zatrzymuje pracę maszyny w przypadku wejścia w obszar roboczy zderzaka osoby nieuprawnionej)
2) Sterownik nożny z przyciskiem STOP AWARYJNY
3) Fotooptyczne zabezpieczenie przed maszyną, kurtyna świetlna SICK

zabezpieczenie-dloni-operatora

System działa tylko w czasie szybkiego dobiegu belki, po przejściu w tryb gięcia laserowe nadajniki zostają automatycznie wyłączone /w czasie gięcia prędkość bezpieczna ruchu belki zgodna z dyrektywą CE 10mm/s).

Kurtyna świetlna, która umieszczona jest przed przestrzenią roboczą na bocznych osłonach prasy niekiedy powoduje utrudnienia w wykonywaniu gięcia (np. zatrzymanie pracy maszyny przy ruchu.