Technologia cięcia plazmowego

Wśród dostarczanych przez naszą firmę, profesjonalnych maszyn do obróbki metalu znaleźć można przecinarki plazmowe. Są to nowoczesne maszyny, stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym między innymi przy budowie dróg, ciężkiego sprzętu i innych stalowych konstrukcji, w pracach budowlanych czy produkcyjnych. Pozwalają one na szybkie i precyzyjne wycięcie z blachy dowolnego kształtu.

Wycinarka plazmowa w swoim działaniu opiera się na technice łuku plazmowego, który jarzy się pomiędzy obrabianym materiałem, a znajdującą się w urządzeniu elektrodą. Olbrzymia energia kinetyczna umożliwia cięcie nawet najtwardszych materiałów, w tym przede wszystkim wysokostopowej stali i aluminium. Przebijalność podczas poszczególnych prac zależy między innymi od grubości materiału, jak również jego rodzaju. W przypadku stali kwasoodpornych i nierdzewnych parametry przecinania zmniejszają się średnio o około 20 %.

Oferowana przez nas wypalarka plazmowa przebija materiał z tak dużą prędkością, że niekonieczne jest uprzednie jej nagrzewanie. W rezultacie urządzenie to jest gotowe do pracy od razu po podłączeniu do prądu, co znacznie usprawnia pracę przy obróbce danego metalu. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry wypalania lub wycinania (m.in. prędkość, natężenie czy napięcie) i uruchomić cały mechanizm.

Oferowane przez nas stacjonarne przecinarki plazmowe przeznaczone są do prac manualnych lub zmechanizowanych. Posiadają wbudowane sterowniki, pozwalające na zaprogramowanie precyzyjnych cięć. Dzięki wykonaniu z niezwykle wytrzymałych materiałów będą służyć bezawaryjnie przez długie lata, na co dajemy gwarancję.