System podtrzymania blachy za osią cięcia

ZSUWNIA /standard/

Zsuwnia za urządzeniem to standardowe wyposażenie gilotyny hydraulicznej. Składają się na nią podzielone arkusze blachy, które amortyzują upadek przeciętego elementu. Zsuwnia zamontowana jest pod pod odpowiednim kątem, co zapobiega blokowaniu się pociętych elementów w jednej pozycji.

Zsuwnia - standard

RAMIONA PODPOROWE /opcja za dopłatą/

Sterowane pneumatyczne ramiona podporowe za osią cięcia to system podtrzymujący blachę pomiędzy nożem a zderzakiem. Ruch podpór jest automatycznie zsynchronizowany z ruchem roboczym noża. Podpory zapewniają amortyzację i powolne osuwanie się przeciętego elementu, a także ograniczają poziom hałasu przy pracującej gilotynie.

BLATY PODPOROWE /opcja za dopłatą/

Sterowane pneumatyczne blaty podporowe działają analogicznie do pneumatycznych ramion podporowych. Zapewniają jednak dużo większą powierzchnię podtrzymującą blachę.

Doskonale spisują się podczas cięcia krótkich elementów a także przy elementach ciętych „na gotowo”. Dzięki zastosowaniu rolek w blatach podporowych elementy cięte nie ulegają zarysowaniom i obiciom.

AUTOMATYCZNY SYSTEM ODBIORCZY /opcja za dopłatą/

Zautomatyzowany system odbiorczy jest zaawansowaną technologicznie alternatywą do systemów podtrzymywania blach za osią cięcia. Zazwyczaj stosowany jest do dużych arkuszy blach ciętych na małe elementy lub do dużej grubości materiału ciętego.

Przecięty element jest transportowany na taśmach poza maszynę i spada bezpośrednio do specjalnie przygotowanego pojemnika. Automatyczny system odbiorczy zapewnia znaczne przyspieszenie pracy gilotyny hydraulicznej, ograniczenie poziomu hałasu oraz chroni element obrabiany przed zarysowaniami.

UWAGA: Automatyczny system odbiorczy jest projektowany pod specjalne zamówienie klienta. W celu doboru odpowiedniego systemu proszę skontaktować się z działem handlowym EKOMET /email: ekomet@ekomet.com.pl/

SYSTEM ANTI-TWIST /opcja za dopłatą/

System ANTI-TWIST dedykowany jest do cienkich blach, ciętych na wąskie odcinki. System ten zapobiega zawijaniu się blach, poprzez zastosowanie dodatkowych docisków za osią cięcia.

System anti twist 

Powyższy rysunek obrazuje efekt zawijania się blach.