Rewolucja czy ewolucja ? 300x320 GH-LR w nowej odsłonie.

W lipcu bieżącego roku ukazała się II generacja maszyny 300x320 GH-LR. Model ten znany jest przede wszystkim z długiej żywotności piły taśmowej, dzięki zastosowaniu taśmy o długości 3660 mm. W urządzeniu pozostawiano to co najlepsze - solidne ramię, wytrzymałe imadło oraz wspomniana już idealna długość taśmy.

W nowej odsłonie przecinarki zmianie uległ pulpit sterowniczy oraz szafa elektryczna.
Model 300x320 GH-LR przecinarki grawitacyjnej zyskał szafę elektryczną połączoną z pulpitem sterującym na wysokości silnika - podobnie jak w modelu 230x280 GH-LR. W celu zwiększenia wygody użytkowania dołączono na kablu „pilot” który można zawiesić na obudowie rynno ociekowej - w dowolnym miejscu przecinarki ! Pilot przecinarki taśmowej posiada grzybek bezpieczeństwa oraz 3 przyciski: start, stop, oraz jako NOWOŚĆ - opuszczenie ramienia bez włączania pracy brzeszczotu.

Na szafie elektrycznej grawitacyjnej przecinarki taśmowej pozostał włącznik główny, włącznik chłodziwa, reset, przełączenie 1,2 bieg oraz lampki sygnalizacyjne. W dolnej części znalazł się zawór sterujący prędkością opadania ramienia.