Dwukolumnowe przecinarki taśmowe do cięcia pełnego materiału czyli stabilność i szybkość cięcia.

Dla kogo są dwukolumnowe przecinarki taśmowe ?


Klient, który oczekuje wydajności, dokładności i szybkości cięcia wałków ze stali trudnoobrabialnych lub nawet utwardzanych na pewno zdecyduje się na jedną z maszyn z linii Herkules lub Thor.
Obie grupy produktowe zdecydowanie zadowolą użytkownika.

Seria przecinarek taśmowych do cięcia pełnego materiału – HERKULES.
Począwszy od kompaktowego modelu 300x300 do modelu 510x510 przecinarki występują tylko w wersji automatycznej. Modele od 700x750 posiadają swoje odpowiedniki pracujące wyłącznie w cyklu półautomatycznym.


Jak zbudowane są przecinarki taśmowe z serii Herkules?

 

Konstrukcja: dwukolumnowa, ramowa wykonana jest z zamkniętych zdublowanych profili grubościennych, poprzeczna belka sprzęgająca kolumny usztywniająca prowadzenie ramienia przecinarki.
Podstawa: spawana, wykonana z płyt stalowych, możliwość wypełnienia specjalną masa polimerową.

Ramię przecinarki: przestrzennie spawana konstrukcja na bazie stalowej płyty.
Prowadzenie ramienia: specjalnie zaprojektowany układ kolumn prowadzących ramie usytuowanych możliwie najbliżej imadła roboczego ogranicza do minimum ewentualne drgania oraz wibracje, ruch roboczy ramienia kontrolowany jest przez prowadniki liniowe dzięki czemu zachowana jest maksymalna precyzja przemieszczania, napęd hydrauliczny – 1 siłownik dwustronnego działania.

Imadła: Dwa imadła robocze (mocujące oraz podawacze) każde składa się z szczęk dociskowej oraz oporowej, wzmocniona konstrukcja stalowych szczęk, linearne prowadnice kontrolujące ruch szczęk, imadła działają naprzemiennie dzięki czemu materiał cięty nie ma możliwości przemieszczenia się (zmiany położenia) w czasie całego cyklu.  Możliwość doposażenia przecinarek taśmowych w siłownik krótkiego skoku na stałej szczęce imadła.
Imadło mocujące: hydrauliczne, umieszczone w osi cięcia, w sposób pewny mocuje element cięty przed oraz za osią cięcia, siłownik o długim skoku przemieszcza szczękę dociskową w całym zakresie szerokości roboczej imadła, szczęka oporowa umieszczona na stałe, płyty oporowe imadła mocującego przykręcane w sposób umożliwiający ich wymianę, przestrzeń robocza w podstawie imadła (przed i za taśmą) wypełniona specjalnymi wkładkami.
Imadło podawcze: hydrauliczne, umieszczone na stole systemu podawczego, siłownik o długim skoku przemieszcza szczękę dociskową w całym zakresie szerokości roboczej imadła, siłownik o krótkim skoku odsuwa szczękę oporową od materiału po zwolnieniu zacisku (opcja).

Koła napinające oraz napędowe: stalowe, koło napinające tulejowane (precyzyjne pasowanie łożysk w stalowych tulejach umieszczonych w kole, wymiana łożysk bez konieczności wymiany koła napinającego)
Naciąg taśmy: hydrauliczny naciąg piły taśmowej wyposażony w system kontroli napięcia taśmy Prowadzenie taśmy: węgliki spiekane, system HPV
wzmocnione prowadniki taśmy z płytkami z węglików spiekanych zapewniających prostopadłe i precyzyjne prowadzenie piły taśmowej, zwiększona powierzchnia płytek.
prowadnik piły taśmowej (wejściowy) automatycznie ustawiany wraz ze szczęką dociskową imadła mocującego (system HPV, swobodna długość taśmy pomiędzy prowadnikami adekwatna do szerokości materiału ciętego).
Czyszczenie piły taśmowej: szczotka z niezależnym napędem
Napęd taśmy: silnik wyposażony w falownik przenoszący napęd przez przekładnię planetarną na koło napędowe.
Układ chłodzenia: chłodzenie cieczą lub mgłą olejową
Napęd ruchów roboczych: niezależny agregat wyposażony w zawory hydrauliczne umożliwiające regulację ciśnienia roboczego imadeł, serwomotor sprzężony z zaworem regulującym prędkość ruchu ramienia wg wartości wprowadzonej przez operatora w mm/min.
Oświetlenie stanowiskowe: LED
Wszystkie przecinarki taśmowe z serii Herkules wyposażone są w transporter wiórów /śruba bez rdzenia lub transporter łańcuchowy/.
Wszystkie przecinarki taśmowe z serii Herkules wyposażone są w sterownik SIEMENS SIMATIC HMI

Seria przecinarek taśmowych Thor czyli cicha, szybka i niezwykle wydajna praca.
Czym różni się powstająca seria THOR od Herkules?


Seria THOR to nic innego jak upgrade serii Herkules. Maszyny do obróbki metali posiadają zamiast siłowników hydraulicznych śruby kulowe oraz serwomotory. Dziki temu ruch ramienia czy podajnika jest prawie o jedną trzecią szybszy i o wiele dokładniejszy. Dzięki temu iż maszyna ma dużo mniejszą centralę hydrauliczną pracuje dużo ciszej co zwiększa komfort obsługi przez operatora. W urządzeniu zastosowano także elektroniczny pomiar szerokości ciętego materiału – czujniki na imadłach co pozwala na jeszcze lepsze automatyczne dobranie parametrów cięcia do ciętego materiału. Maszyny posiadają bazę materiałową a także połączenie z Internetem w standardzie. W przecinarkach taśmowych z serii Thor zastosowano jeszcze większe i wytrzymalsze łożyska między innymi prowadzenia taśmy aby przecinarki mogły jeszcze szybciej i dokładniej ciąć twardy materiał.

Dzięki rozbudowanemu systemowi osłon urządzenia spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane w XXI wieku.