Pracownik miesiąca - robot FANUC M710iC!

Pracownik miesiąca?

Nasza firma Ekomet specjalizuje się w sprzedaży maszyn do obróbki blach w arkuszach. Aby dobrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnego Klienta musimy zapoznać się szczegółowo z jego produkcją. Podczas naszych licznych wizyt w firmach produkcyjnych klientów coraz częściej słyszymy o problemie braku odpowiedniej liczby pracowników. Zjawisko to zwiększa się z miesiąca na miesiąc, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wprowadzamy do regularnej sprzedaży stanowiska do gięcia zrobotyzowanego. Robot, co prawda nie zastąpi wykwalifikowanego pracownika, ale zdecydowanie usprawni pracę i zwiększy znacznie wydajność konkretnego stanowiska. Od 1 stycznia 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z wiodącą firmą produkującą roboty. Przeszliśmy wszystkie wymagane szkolenia i staliśmy się oficjalnym integratorem hydraulicznych pras krawędziowych ERMAKSAN z robotami FANUC.

 

O firmie FANUC?

Firma FANUC została utworzona w 1956 roku przez dr Seiuemona Inaba w celu rozwijania systemów sterowania numerycznego NC. Jej główna siedziba, jak i produkcja wciąż mieści się w Japonii w malowniczym miasteczku Oshino-mura u stóp góry Fuji. W 1959 roku dr Inaba zaprojektował pierwszy na świecie impulsowy silnik elektro-hydrauliczny. Zaprogramował do niego cyfrowe elementy sterujące i umieścił te komponenty w obrabiarce. W 1974 roku w zakładach produkcyjnych FANUC opracowano i zainstalowano pierwsze roboty przemysłowe, które następnie zaczęto eksportować poza granice kraju. W niespełna rok później FANUC rozpoczął dystrybucję pionowych centrów obróbczych Robodrill oraz elektrodrążarek Robocut, a kilka lat później również całkowicie elektrycznych wtryskarek Roboshot. Pierwszy robot został zainstalowany w Europie już w 1983 roku.  Stopniowo zaczęły pojawiać się pierwsze oddziały firmy FANUC w Europie, by finalnie w 2012 roku połączyć się w FANUC Europe Corporation z siedzibą i magazynem głównym w Luksemburgu. Obecnie na kontynencie europejskim działa 20 lokalnych oddziałów FANUC. W Polsce wsparcie techniczne i handlowe zapewnia firma
FANUC Polska założona w 2007 r. we Wrocławiu.

 

W ramach szerokiej oferty produktowej firmy FANUC klienci znajdują systemy sterowania CNC, napędy do maszyn, 130 modeli robotów przemysłowych, lasery oraz bezkonkurencyjne obrabiarki przemysłowe stworzone do precyzyjnej obróbki metali oraz tworzyw sztucznych. U progu czwartej rewolucji przemysłowej firma FANUC oferuje również narzędzia softwarowe pozwalające na łączenie maszyn w lokalną sieć, a także zdalną komunikację człowieka z maszynami.

 

Siłą marki FANUC jest przede wszystkim specjalistyczna wiedza i innowacyjna technologia. Wysokie nakłady finansowe na badania i rozwój od zawsze idą w parze z wysiłkami na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Polityka środowiskowa firmy FANUC jest zgodna z polityką pozostałych producentów maszyn, których jesteśmy przedstawicielami. Nie są oni obojętni na wyzwania współczesnego świata, dlatego z dużym zaangażowaniem promują i wdrażają rozwiązania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju globalnej gospodarki. 

 

Dlaczego FANUC?

Spośród wielu firm produkujących roboty przemysłowe wybraliśmy firmę FANUC na swojego partnera biznesowego, ponieważ misja tej firmy jest nam najbliższa. Dbamy o to, by klient końcowy w ramach naszej oferty otrzymał wszystko to, co jest niezbędne do sukcesu w biznesie - najwyższą jakość i niezawodność, wsparcie techniczne w całym cyklu życia produktu oraz błyskawiczny dostęp do zasobów polskiego serwisu. Bardzo cenimy wsparcie jakie otrzymaliśmy w ramach procesu umacniania naszych kompetencji jako integratora maszyn współpracujących z robotami przemysłowymi. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie przyczyni się do poszerzenia grona Klientów z sukcesem korzystających ze zrobotyzowanych rozwiązań technologicznych w Polsce. Dużą rolę odegrał również fakt, że firma FANUC wszystkie podzespoły produkuje
w swojej japońskiej fabryce, co zapewnia najwyższą jakość i funkcjonalną niezawodność oraz łatwy dostęp do części zamiennych - dostarczanych Klientom przez co najmniej 25 lat od momentu zakupu produktu.

 

Gdzie można nas zobaczyć?

W tym roku będziemy prezentować wyniki naszej współpracy podczas targów STOM Kielce /26-28 marzec, 2019/, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Będziemy na nich prezentować hydrauliczną prasę krawędziową Ermaksan SPEED BEND PRO 3100x175 ze sterownikiem Delem Da69T oraz robota FANUC
M-710iC/45M-30B-A-W a całość będzie pracować w obszarze bezpiecznym, ogrodzonym osłonami dostarczonymi przez firmę Troax.

 

Serdecznie zapraszamy: hala D stoisko 20!

 

Już dziś „Świat” nieograniczonych możliwości w EKOMET.