Nowości GREEN POWER

ERMAKSAN GREEN PRESS FX SERVO – przyjazna środowisku

 

Firma ERMAKSAN projektując i produkując maszyny dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować potencjalne szkody dla środowiska podczas procesów produkcji. Dbając o ochronę i rozwój środowiska, realizuje ważne projekty upowszechniające świadomość ekologiczną w społeczeństwie

Polityka środowiskowa wdrażana jest w firmie ERMAKSAN w celu minimalizacji zanieczyszczenia, wydajnego wykorzystywania energii oraz zmniejszenia negatywnych skutków naszych działań produkcyjnych. Nieustannie zwiększają też świadomość swoich dostawców i partnerów zachęcając ich do ekologicznej gospodarki i badań nad efektywnością energetyczną.

Firma ERMAKSAN koncentruje się na zwiększeniu efektywności energetycznej swoich produktów oraz projektowaniu przyjaznych dla środowiska maszyn minimalizujących potencjalne szkody dla środowiska. Skupia się na ciągłym kontrolowaniu czynników środowiskowych dotyczących nowych procesów produkcyjnych, preferując energooszczędne technologie i praktyki. Wdraża również projekty opracowywane z myślą o równowadze ekologicznej oraz prowadząc działania z zakresu odpowiedzialności społecznej.”

W tym celu opracowano technologię pras krawędziowych typu SERVO, która jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska. Seria ta nosi nazwę FX SERVO GREEN PRESS.

Green Press to maszyna przyjazna dla środowiska, wyróżniająca się dużą mocą i niskim zużyciem energii dzięki zastosowaniu energooszczędnych serwomotorów LEUZE.

Dzięki zastosowaniu serwomotorów dla napędu mechanicznego belki gnącej oraz zderzaka, prasa krawędziowa Green Press FX Servo, zużywa o około 69% mniej energii niż hydrauliczne prasy krawędziowe.

Niskie koszty utrzymania. Ponieważ jest to całkowicie mechaniczne urządzenie, nie ma żadnych elementów układu hydraulicznego, takich jak filtry hydrauliczne, uszczelnienia itp., dlatego też można z niego korzystać przy zmniejszonych kosztach eksploatacji. Ponadto nie występuje w tym przypadku problem z zanieczyszczeniem obszaru roboczego spowodowanym wyciekami oleju.

Cicha praca. Ruch belki w dół odbywa się za pomocą serwomotorów poprzez pasy napędowe, a jej powrót odbywa się za pomocą sprężyn. W ten sposób maszyna działała cicho i nie powoduje żadnego hałasu, który mogłoby zakłócić środowisko.

Nielimitowane gięcie na pełnej długości. W przeciwieństwie do hydraulicznych pras krawędziowych, w tej maszynie nie ma parametru wcięcia w kolumnach podtrzymujących siłowniki. Pełna długość gięcia odbywa się między ścianami korpusu. Nie ma żadnych ograniczeń w stosunku do hydraulicznych pras krawędziowych. Jest to rama typu, O, która jest bardziej sztywna i zwiększa dokładność gięcia. Nie ma konieczności stosowania kompensacji strzałki ugięcia stołu, ze względu na specyfikę konstrukcji napędu belki gnącej.

W standardowym wyposażeniu wykorzystano najlepsze podzespoły i rozwiązania renomowanych dostawców: kontroler 3D od firmy DELEM, liniały optyczne HEIDENHAIN, podzespoły elektryczne SIEMENS, serwomotory LEUZE oraz mocowanie narzędzi typu WILA.